Interaktywne karty edukacyjne

Karty 4D do niezwykła pomoc dydaktyczna wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej. W każdym pudełku znajduje się kilkadziesiąt tekturowych kart z ilustracjami i informacjami o obiektach. Z pozoru nie różnią się one niczym od podobnych drukowanych plansz i pomocy edukacyjnych. Wyjątkowość kart 4D dostrzeżesz, gdy użyjesz smartfona lub tabletu.

Na urządzeniu należy zainstalować aplikację Smarty. Po jej uruchomieniu oraz naprowadzeniu na kartę, na ekranie pojawi się trójwymiarowy obraz obiektu.
Użytkownicy mogą wysłuchać opowieści lektora na temat wyświetlanego np. zwierzęcia, przybliżyć lub oddalić obraz, zrobić zdjęcie lub nagrać film, a nawet, klikając na odpowiednią ikonkę, wywołać interakcję: ruch lub dźwięk.

Karty 4D

Dostępne są trzy zestawy kart:

Zwierzęta

Ponad 30 interaktywnych animacji 4D

  • 11 przedstawia dzikie zwierzęta
  • 13 – podwodny świat
  • 6 – ptaki

Możliwość sterowania i powiększania wszystkich obiektów. Prezentacja audio.

Przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Świat przeszłości i przyszłości

30 interaktywnych animacji 4D:

  • 10 przedstawia dinozaury
  • 10 - planety
  • 10 - roboty

Możliwość sterowania i powiększania wszystkich obiektów. Prezentacja audio.

Przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Bogowie Egiptu i stworzenia mityczne

30 interaktywnych animacji 4D

  • 11 przedstawia bogów Egiptu
  • 19 - stworzenia mityczne

Możliwość sterowania i powiększania wszystkich obiektów. Prezentacja audio.

Przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Interaktywne karty edukacyjne

Zestaw kart, które w połączeniu z aplikacją powołują do życia zwierzęta, planety czy postacie mitologiczne. Ułatwiają naukę i pobudzają wyobraźnię. To innowacyjna metoda wykorzystująca naturalną dziecięcą ciekawość. Użytkownicy mogą wysłuchać opowieści lektora na temat wyświetlanego np. zwierzęcia,przybliżyć lub oddalić obraz, zrobić zdjęcie lub nagrać film, a nawet, klikając na odpowiednią ikonkę, wywołać interakcję: ruch lub dźwięk.

Karty interaktywne

Rozszerzona rzeczywistość na użytek nauki i edukacji

Rozszerzona rzeczywistość – Augmented Reality, AR – w odróżnieniu od wirtualna rzeczywistość – Virtual Reality, VR – nie tworzy wirtualnego, pełnego, nowego świata 3D. AR rozszerza i uzupełnia świat, który znamy. Technologia ta znajduje coraz większe zastosowanie w medycynie, architekturze czy marketingu. Korzystanie z narzędzi AR jest bardzo proste i daje duże możliwości.

Interaktywne karty edukacyjne

Interaktywne karty edukacyjne – wydatna pomoc dla nauczyciela

Nie da się ukryć, że z każdym kolejnym rocznikiem uczniowie mają coraz to więcej bodźców dookoła. Wynika to z ogólnodostępnego dostępu do internetu, który stanowi studnię bez dna, z której trudno się wydostać. Z tego powodu nauczyciele potrzebują nowych, alternatywnych rozwiązań do zachęcenia dzieci do nauki. Świetnym rozwiązaniem będą interaktywne karty edukacyjne! Z nimi zajęcia stają się dla młodych uczniów niezwykle ciekawe. Szczególnie dotyczy to tych, którzy dopiero zaczynają swoją edukację. Chociaż oczywiście czasami trzeba sięgnąć po karty pracy czy też inne ćwiczenia, interaktywne karty edukacyjne mogą stanowić fascynującą odskocznię od codzienności.

Jak działają karty 4D?

Aby karty 4D miały rację bytu, potrzebujemy ich zestawu oraz smartfona. Należy pobrać specjalną aplikację Smarty, która jest dostępna w sklepach Google Play oraz App Store. Następnie wystarczy ją włączyć i najechać aparatem na karty 4D. Efekt z pewnością będzie piorunujący, szczególnie dla dzieci. Ukaże się trójwymiarowy obraz obiektu, a to wcale nie jest wszystko. W połączeniu z aplikacją jej mali użytkownicy będą mogli wysłuchać lektora mówiącego najważniejsze informacje oraz wywołać interakcję w postaci ruchu lub dźwięku. Uczniowie będą także w stanie przybliżać lub oddalać obraz, a także zrobić zdjęcie i nagrać wideo.

Karty interaktywne – poznaj zupełnie nowy świat

Czasami jedno zdjęcie w podręczniku czy też kilka zdań opisu przyrody nie pozwoli nam w pełni doświadczyć dzikiej przyrody. Karty interaktywne dają możliwość jeszcze lepszego poznania wielu różnych zwierząt z całego świata. Znajdziemy w nich kilkadziesiąt animacji z różnych miejsc na całej kuli ziemskiej. Dzieci będą mogły z bliska(naprawdę z bliska) spojrzeć na żyrafy, lwy oraz innych mieszkańców sawanny. Nie zapominamy także o podwodnym świecie. Karty interaktywne ze zwierzętami z podwodnego świata pozwolą nam zanurzyć się w głąb mórz i oceanów.

Interaktywne karty edukacyjne w przyszłości i przeszłości

Podstawowa wiedza historyczna może zostać przekazywana w różny sposób, na przykład poprzez interaktywne karty edukacyjne. Niektóre z zestawów mogą przenieść nas w krainę Starożytnego Egiptu, gdzie możemy poznać egipskich bogów. To nie jedyna intrygująca podróż – warto także wspomnieć o zapoznaniu się z rozmaitymi mitycznymi stworzeniami, wykorzystywanymi w wielu różnych kulturach. Interaktywne karty edukacyjne to także świetna okazja na poznanie planet, które znajdują się w kosmosie.    Skip to content