O nas

Od lat dostarczamy nowoczesne pomoce dydaktyczne

Wiek XX i XXI to czas intensywnego rozwoju techniki i nauki i śmiało można powiedzieć, że elektroniczne środki zapisywania i przetwarzania informacji są symbolem naszych czasów. Powoli stajemy się świadkami tworzenia się nowej kategorii społeczeństwa – społeczeństwa informacyjnego. Podążając za tym trendem, współczesne szkolnictwo odchodzi już od tradycyjnych form nauczania, poszerzając swój asortyment o liczne pomoce dydaktyczne.

Pomoce dydaktyczne są niezbędne w procesie nauczania nie tylko ze względu na oszczędność czasu, ale również ze względu na pobudzanie kreatywności uczniów. Wśród nich znaleźć możemy pomoce multimedialne, takie jak: tablice interaktywne, monitory interaktywne, projektory i ekrany projekcyjne, komputery, tablety, drukarki 3d i in. Pomoce multimedialne mają to do siebie, że bardzo skracają czas pracy, co przyczynia się do szybszego przekazywania wiedzy, a tym samym zwiększenia zasobów materiałowych.  Tablice interaktywne to urządzenia przypominające białe tablice suchościeralne. Nie są jednak nimi w istocie. Umożliwiają współdziałanie z podłączonym komputerem oraz projektorem multimedialnym. Z ich pomocą można również obsługiwać dowolny program w komputerze.

Wartościowe pomoce multimedialne

Tablice interaktywne pozostają nadal w użyciu, ale często są zastępowane monitorami interaktywnymi. Dzieje się tak, ponieważ są łatwiejsze w obsłudze. Z ich pomocą również można prowadzić prezentację z pendrive’a bez konieczności użycia komputera. Największą ich zaletą jest prostota działania  i łatwa obsługa. Dzięki temu oszczędzamy czas. Projektor multimedialny również stał się nieodzownym narzędziem prezentacyjnym. Jest to urządzenie służące do wyświetlania obrazu na ekranie na podstawie otrzymywanego sygnału. Zarówno pomoce multimedialne, jak i pomoce dydaktyczne są bardzo ważne w procesie uczenia, albowiem oddziałują na wzrok, słuch i dotyk  osoby uczącej się, ułatwiając w ten sposób poznawanie rzeczywistości. Wykorzystanie środków multimedialnych w nauczaniu wyzwala w osobach uczących się postawę twórczą, pobudza wyobraźnię, a także podwyższa zdolności intelektualne.    Skip to content