Wirtualna koszulka

Wirtualna Koszulka – nauka anatomii w 3D

Jedyna w swoim rodzaju interaktywna pomoc dydaktyczna.

Dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality – AR), uczniowie poznają wnętrze ludzkiego ciała, oglądając doskonałej jakości model anatomiczny na ekranie smartfona, tabletu czy tablicy multimedialnej.

Wirtualna nauka i zabawa

Ten nowatorski zestaw pomocy składa się między innymi z koszulki z nadrukowanym specjalnym znacznikiem. Drugim elementem jest aplikacja na urządzenia mobilne. Po jej włączeniu i naprowadzeniu aparatu smartfona lub tabletu na koszulkę, na ekranie pojawia się trójwymiarowy obraz wnętrza ludzkiego ciała. Uczniowie mogą poznawać poszczególne układy i organy, zmierzyć własny puls, skorzystać z pomocy wbudowanego przewodnika po ludzkim ciele.

Więcej niż koszulka

Częścią zestawu Wirtualna Koszulka są również materiały do wykorzystania na zajęciach z uczniami. To przede wszystkim scenariusze i quizy przygotowane do wyświetlania na tablicy interaktywnej. Dzięki nim nauczyciel otrzymuje gotową i kompletną pomoc dydaktyczną.

W najbliższym czasie zestaw zostanie powiększony o specjalną grę edukacyjną, która w bardzo atrakcyjny sposób będzie pozwalała utrwalać uczniom wiedzę na temat ludzkiego ciała.

Rozszerzona rzeczywistość na użytek nauki i edukacji

Rozszerzona rzeczywistość – Augmented Reality, AR – w odróżnieniu od wirtualna rzeczywistość – Virtual Reality, VR – nie tworzy wirtualnego, pełnego, nowego świata 3D. AR rozszerza i uzupełnia świat, który znamy. Technologia ta znajduje coraz większe zastosowanie w medycynie, architekturze czy marketingu. Korzystanie z narzędzi AR jest bardzo proste i daje duże możliwości. Nawet najlepszej jakości zdjęcie wnętrza ludzkiego ciała zamieszczone w podręczniku, nie może równać się z przestrzennym modelem, który wyświetla się na ekranie smartfona. Uczniowie mogą oglądać organy z różnej perspektywy, „otwierać” kolejne układy, dotykając wskazanych miejsc na ekranie.

 

 

Innowacje w edukacji

Zestaw Wirtualna Koszulka doskonale wpisuje się w strategię stosowania nowoczesnych i innowacyjnych technologii w edukacji. Jest to produkt zupełnie unikatowy na polskim rynku. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers jest prekursorem wprowadzania koszulki wraz z zestawem materiałów dydaktycznych do szkół na terenie naszego kraju.

Z Wirtualnej Koszulki dzięki nam z powodzeniem korzysta już kilkaset szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oprócz zastosowania jej do nauki anatomii, koszulka doskonale sprawdza się na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy włoskiego. Dzięki lektorowi i napisom, dostępnym również w tych językach, uczniowie poznają i utrwalają słownictwo związane z budową ludzkiego ciała.

Bardzo często Wirtualna Koszulka staje się wizytówką szkoły podczas targów edukacyjnych czy dni otwartych. Takie narzędzie bardzo przyciąga uwagę i podkreśla, że posiadająca je placówka jest nowoczesna i otwarta na innowacje.    Skip to content