Szkolenie z Metod Efektywnej Nauki

Podczas dwudniowych warsztatów zdobędziesz informacje na temat tego, jak skutecznie przyswajać wiedzę z różnych dziedzin. Po szkoleniu otrzymasz certyfikat akredytowanego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Rewers. W trakcie warsztatów poznasz tajemnice skutecznego zapamiętywania opartego na wyobraźni i sile skojarzeń, będącego alternatywą dla monotonnego i nieefektywnego „wkuwania”. Metody te znane są od czasów starożytnych. Mimo że doskonalone były przez lata przez specjalistów psychologów, to nie znalazły jednak miejsca w programach nauczania. Przez to uczniowie na ogół nie wiedzą, jak się uczyć. Marnują czas i energię na mechaniczne powtarzanie, nie uzyskując przy tym nawet części pożądanych rezultatów. Pora to zmienić. Dołącz do naszego projektu szkoleniowego i zostań ambasadorem efektywnej nauki w swojej szkole.

Otrzymasz narzędzia, które pozwolą wdrożyć zasady efektywnego uczenia się w twojej szkole, m.in.:

materiały dla uczniów oraz skrypt dla nauczyciela.

Treści programowe:

Moduł 1: Psychologia uczenia się

Moduł 2: Model skutecznego uczenia się

Moduł 3: Czytanie

Moduł 4: Notowanie

Mapy myśli jako narzędzie pracy twórczej i odtwórczej.

Moduł 5: Zapamiętywanie

Moduł 6: Specjaliści w szkole

Omówienie materiałów i metod pracy z uczniami i nauczycielami w rodzimych placówkach.

Terminy i lokalizacje szkoleń:

27-28 marca 2020 r. – Warszawa

25-26 września 2020 r. – Gdańsk

6-7 listopada 2020 r. – Katowice

O nas:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z siedzibą w Gdańsku to placówka o zasięgu ogólnopolskim, posiadająca akredytację Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jesteśmy jedynym ośrodkiem doskonalenia nauczycieli w kraju prowadzącym tak kompleksowe szkolenie z metod efektywnej nauki dla nauczycieli. Do tej pory przeszkoliliśmy z tego tematu, w różnych formach doskonalenia, kilkaset osób.