Wirtualna Gazetka Szkolna

Błyskawiczna komunikacja, szybki dostęp

To niesamowite urządzenie do komunikacji pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami. Ekrany Wirtualnej Gazetki Szkolnej określane bywają przez użytkowników nowoczesnymi odpowiednikami tablic korkowych o dużo większych możliwościach publikacji.

Zaletą systemu Wirtualnej Gazetki Szkolnej jest możliwość błyskawicznego przekazywania informacji odbiorcom na terenie całej placówki. Informacja jest widoczna od razu na wszystkich wybranych ekranach. Co ważne – system może być obsługiwany z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Dzięki wykorzystaniu technologii tzw. chmury użytkownicy nie muszą instalować żadnego oprogramowania. Panel dodawania treści dostępny jest przez przeglądarkę internetową.

Szerokie zastosowanie

  • zmiany w planie lekcji – zastęp­stwa, zmiany sal itp.
  • apele i zebrania
  • terminy dodatkowych zajęć poza­lekcyjnych
  • planowane wycieczki
  • konkursy i wszelkie akcje prowadzone w placówce
  • menu stołówki szkolnej
  • zdjęcia i filmy z uroczystości

Duże możliwości

Oprócz dostępu administratora szkoła otrzymuje możliwość tworzenia kont dla uczniów. Mają one ograniczone uprawnienia – uczniowie mogą tworzyć publikacje i dodawać je do biblioteki programu, natomiast o ich wyświetleniu decyduje nauczyciel.

Bardzo atrakcyjnym narzędziem obsługi gazetki jest również aplikacja Reporter przeznaczona na urządzenia mobilne. Pozwala one publikować zdjęcia wykonane smartfonem lub tabletem błyskawicznie i bezpośrednio na ekranie wirtualnej gazetki.

Nie tylko informacje, lecz także treści edukacyjne

Wirtualna Gazetka Szkolna do doskonałe miejsce do tworzenia i wyświetlania treści edukacyjnych dla uczniów i rodziców. Slajdy dotyczące tematyki cyberprzemocy, uzależnień, pierwszej pomocy, savoir-vivre`u – to tylko niektóre z pomysłów jakie samodzielnie wdrażają w swoich placówkach szkolni redaktorzy gazetek. Treści te pojawiają się na zmianę z bieżącymi informacjami.

Dodatkowo użytkownicy mają dostępny w bibliotece cały zbiór gotowych slajdów tematycznych. Kronika historyczna, słówka z języka angielskiego, ciekawostki z przyrody czy języka polskiego, a także porady z zakresu zdrowego odżywiania – to zestawy fiszek edukacyjnych przygotowane przez specjalistów współpracujących z naszym ośrodkiem. Wystarczy wybrać szatę graficzną i opublikować taki slajd na ekranie, a jego zawartość będzie zmieniała się automatycznie.

Nasi użytkownicy znajdą w bibliotece również zegar odmierzający czas do wakacji oraz do dowolnego, określonego przez redaktora gazetki, wydarzenia, a także aplikację „Szczęśliwy numerek”

 

ŁATWE U OBSŁUDZE OPROGRAMOWANIE

PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE

EKSPRESOWA PUBLIKACJA INFORMACJI

DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

GOTOWE SLAJDY EDUKACYJNE I NARZĘDZIA

EDUKACJA I ROZRYWKA    Skip to content