Ekrany informacyjne dla Twojej szkoły i przedszkola
Ekran na korytarzu szkolnym to urządzenie do komunikacji pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami. Ekrany informacyjne w szkole świetnie sprawdzają się wśród społeczeństwa obrazkowego, jakim bez wątpienia są uczniowie. Zapoznaj się Wirtualną Gazetką Szkolną
Zapoznaj się z Wirtualną Gazetką Szkolną – zapraszamy na stronę WGS.
Uważasz, że Wirtualna Gazeta Szkolna znalazłaby zastosowanie w Twojej szkole, przedszkolu?
Kliknij i skontaktuj się z nami!
Zaletą takiej elektronicznej tablicy ogłoszeń, montowanej najczęściej na korytarzu szkolnym, ale również w pokojach nauczycielskich, jest możliwość błyskawicznego przekazywania informacji odbiorcom na terenie całej placówki. Informacja jest widoczna od razu na wszystkich wybranych szkolnych monitorach informacyjnych. Co ważne – system może być obsługiwany z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Dzięki wykorzystaniu technologii tzw. chmury użytkownicy nie muszą instalować żadnego oprogramowania. Panel dodawania treści dostępny jest przez przeglądarkę internetową.
Nasz produkt może usprawnić komunikację z uczniami i rodzicami w Twojej szkole.
Ekrany Wirtualnej Gazetki Szkolnej określane bywają przez użytkowników szkolną multimedialną tablicą ogłoszeń lub nowoczesnymi odpowiednikami tablic korkowych o dużo większych możliwościach publikacji.
Szerokie zastosowanie
- zmiany w planie lekcji – zastępstwa, zmiany sal itp.
- apele i zebrania
- terminy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
- planowane wycieczki
- konkursy i wszelkie akcje prowadzone w placówce
- menu stołówki szkolnej
- zdjęcia i filmy z uroczystości
Duże możliwości
Oprócz dostępu administratora szkoła otrzymuje możliwość tworzenia kont dla uczniów. Mają one ograniczone uprawnienia – uczniowie mogą tworzyć publikacje i dodawać je do biblioteki programu, natomiast o ich wyświetleniu decyduje nauczyciel.
Bardzo atrakcyjnym narzędziem obsługi gazetki jest również aplikacja Reporter przeznaczona na urządzenia mobilne. Pozwala one publikować zdjęcia wykonane smartfonem lub tabletem błyskawicznie i bezpośrednio na ekranie wirtualnej gazetki.
Zarządzanie treścią w Wirtualnej Gazetce Szkolnej jest łatwe
Panel zarządzania informacjami na ekranach w szkołach został zaprojektowany w taki sposób, aby zarządzanie treścią było intuicyjne. Ponadto przygotowaliśmy ponad 350 gotowych slajdów, animacji w bibliotece Wirtualnej Gazetki Szkolnej. Pamiętaj, że w ramach wdrożenia oferujemy szkolenie z obsługi, podczas którego pokażemy Twojemu zespołowi, jak przygotowywać i publikować ciekawe treści.
Oprócz dostępu administratora szkoła otrzymuje możliwość tworzenia kont dla uczniów. Mają one ograniczone uprawnienia – uczniowie mogą tworzyć publikacje i dodawać je do biblioteki oprogramowania służącego do wyświetlania treści na ekranach szkolnych, natomiast o ich wyświetleniu decyduje nauczyciel, administrator panelu Wirtualnej Gazetki Szkolnej.
Nie tylko informacje, lecz także treści edukacyjne
Wirtualna Gazetka Szkolna do doskonałe miejsce do tworzenia i wyświetlania treści edukacyjnych dla uczniów i rodziców. Slajdy dotyczące tematyki cyberprzemocy, uzależnień, pierwszej pomocy, savoir-vivre`u – to tylko niektóre z pomysłów jakie samodzielnie wdrażają w swoich placówkach szkolni redaktorzy gazetek. Treści te pojawiają się na zmianę z bieżącymi informacjami.
Dodatkowo użytkownicy mają dostępny w bibliotece cały zbiór gotowych slajdów tematycznych. Kronika historyczna, słówka z języka angielskiego, ciekawostki z przyrody czy języka polskiego, a także porady z zakresu zdrowego odżywiania – to zestawy fiszek edukacyjnych przygotowane przez specjalistów współpracujących z naszym ośrodkiem. Wystarczy wybrać szatę graficzną i opublikować taki slajd na ekranie, a jego zawartość będzie zmieniała się automatycznie.
Nasi użytkownicy znajdą w bibliotece również zegar odmierzający czas do wakacji oraz do dowolnego, określonego przez redaktora gazetki, wydarzenia, a także aplikację „Szczęśliwy numerek”
Finansowanie
Ze względu na szkoleniowy charakter wdrożenia, Wirtualna Gazetka Szkolne może być sfinansowana ze środków na doskonalenie nauczycieli oraz jako pomoc dydaktyczna dla uczniów z Ukrainy.
Skontaktuj się z nami
Wirtualna Gazetka Szkolna – demo
Zobacz, jak może wyglądać przykładowa Wirtualna Gazetka Szkolna.